ד"ר אלי לחמני: "שבת תרבות הייתה בעבר בעיר גם כשש"ס ואגודה היו בקואליציה ולא הייתה בעיה"

רבותיי,

אנחנו לא מחרחרים מלחמה אלא אלה שמנסים למנוע כפיית דעת על האחרים. שבת תרבות הייתה בעבר בעיר גם כשש"ס ואגודה היו בקואליציה ולא הייתה בעיה. אבל עם השנים והתחרדות בעיר המרחב הציבורי והמרחב הפרטי גם הולך ונסגר לאלה שדעתם שונה מחרדיות קיצונית. אנחנו דוגלים במדיניות של פלורליזם וחופש פולחן ובדרך של 'חיה ותן לחיות'.

הנסיון הנואל של הנהגת העיר בהסכמה בשתיקה של חברי הקואליציה – ש"מכרו" לציבור שלהם בתקופת הבחירות את המאבק בכפיה החרדית ובחופש הדעה ופלורליזם לכלל הציבור בדרך של להעביר את ההצעה הברוכה שהועלתה על יד לינה חברת סיעת אשדוד תנצח ולקבור זאת בדירקטוריון החברה העירונית – מגוחך וברור שלא יצלח, כשאנו מובלים את המהלך ולא נפסיק ולא נרתע עד שיצלח. פתאום ירד להם האסימון שאנחנו נמשיך במאבק ולשמור את הבטחתנו לציבור של 'חיה ותן לחיות' והמהלך גם בחברה העירונית לא יקבר אלא יצלח, יוצא פוסט של הסתה ושנאה מצד סגן ראש עיר ובשתיקה רועמת של אלה שרצו לקואלציה כדוגמת כצנלסון, האשדודים, הלביאות המקומיות ונכט בטענה שאנו אלו שמעוררים שנאה.

מה בדיוק מפריעה שבת תרבות כשהאירוע מתקיים באולמות סגורים ונותן זכות אלמטרית לציבור החילוני ליהנות מהשבת בדרכו? מה זה פוגע ברגשות החרדים?האם החרדים לא היו עולים עלי בריגדות באם היו אומרים לסגור בתי מדרש בשבת?

כל סיעתי ואני בראשה, היינו הראשונים להילחם ולעמוד בראש כל יוזמה שהייתה פוגעת בזכות של אדם שמאמין להתפלל או ללמוד בשבת בבית מדרש. אני מצפה גם מהחברים החרדים ומהציבור החרדי להלחם על זכותו של הציבור החילוני לפעילות תרבותית בשבת. זו הדרך לאחדות, זו הדרך לשלום בית ולא בדרך של חרחור המלחמה והשנאה של האחד כלפי האחר. אני מצפה מסגן ראש העיר שיתנצל על דבריו.

שלכם ובשבילכם
ד"ר אלי לחמני

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן