הצעה לסדר של ד"ר אלי לחמני | "איחוד אחים" בבתי הספר

על פי שיטת הרישום המקובלת כיום באשדוד, העדיפות בשיבוץ תלמידים בבתי הספר, ניתנת לנרשמים הראשונים ובתנאי, שהם מתגוררים באזור הרישום של בית הספר, אליו הם נרשמים. קיימים מקרים, לא מעטים, של מעבר דירה במהלך לימודי הילד/ה בבית הספר.

במשפחה בה יש ילד נוסף שלגביו, מעוניינת המשפחה, באופן טבעי, כי ילמד באותו בית ספר בו לומד אחיו הגדול מכיוון שהכתובת החדשה אינה תואמת את איזור הרישום ולאותו בית הספר, נחסמת האפשרות להוריו לרושמו, יחד עם אחיו, כאמור. נכון להיום, הפתרון הקיים הוא, שבעת הרישום, נדרשים ההורים להסביר מדוע הם מעוניינים לרשום את התלמיד באיזור הרישום המסויים ובמקביל, להגיש ערעור. הערעור מועבר לטיפול רק לאחר סיום תקופת הרישום ולעיתים אף מועבר לבחינה נוספת במשרד החינוך בבאר-שבע להחלטה סופית ולכן, הסיכוי להתקבל לבית הספר המבוקש הינו – אפסי.

המצב כאמור, גורם לפגישה קשה בהורים לענין שיבוש סדר היום, עקב הצורך לפזר את האחים בבתי ספר השונים לפני השעה 08:00 ובאיסופם בתום יום הלימודים ותשלום המחיר הכלכלי הנגזר מאובדן זמן יקר ביום העבודה. בעיה זו מחמירה יותר, כשמדובר במשפחה חד הורית, כאשר ההורה, אף לפעמים ללא רכב, נאלץ לשלם כספים מיותרים למוניות/אוטובוסים, על מנת לדאוג שילדיו הלומדים בבתי הספר השונים, יגיעו לבית הספר ויחזרו מבית הספר, בבטחה לבית.

הזכות הבסיסית של ההורים וטובת הילדים בלימודי האחים באותו מוסד לימודים, חשוב שתעמוד גם בפני הרשות המקומית ויש שתפעל לצורך מציאת פתרון ממשי למצוקה ממשית זאת.

מבקש להעלות נושא זה לדיון ולקבל החלטה, כדלקמן: הקצאה של 10% מהרישום בכל בית ספר, לטובת ילדים שיש להם אח הלומד בבית הספר.

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן