הצעה לסדר יום בנושא בחינת הצורך בהיקפי העסקה של המנכ"ל וצוות ההנהלה הבכירה בחפ"א | ד"ר אלי לחמני

חברת חפ"א – החברה לפיתוח אשדוד בע"מ (להלן: "חפ"א") הינה חברה שמזה שנים, כבר אינה מטפלת באופן בלבדי, בכל הקשור לפיתוח העיר והראיה, כי גם חברת  חופית חברה לתיירות בע"מ, עוסקת בתחום הפיתוח בכל הקשור לאזורי חוף הים.

מרבית פעילותה של חפ"א כיום, הינה ברובה, פעילות השכרה, כאשר חפ"א מהווה רק גוף מרכז פעילות. [ראה פעילות בית תמר, תחנת מעבר, חניון משאיות, דיון מוגן, מבנה השכרה באזור התעשיה הצפוני וכיוצ"ב].

לא זאת, אלא גם כאשר חפ"א ביצעה פרוייקט אחד ממשי, כגון הקאנטרי קלאב, היא הסתבכה בו עד צוואר ולעירית אשדוד נגרם נזק בעשרות מיליוני ש"ח, מבלי שאף גורם בחברה נתן את הדין לכך.

כמו כן, לאור העובדה, שלמעשה מזה למעלה מחצי שנה, לא היה מנכ"ל בפועל לחפ"א ומנכ"ל חברת חופית בע"מ, כיהן כמנכ"ל משותף לשתי החברות, עולה מכך, כי יש לבחון את הצורך בהיקפי העסקה של המנכ"ל וצוות ההנהלה הבכירה בחפ"א.

לאור מצבה הכלכלי הקשה בעיריה, הרצון והצורך להתייעלות בעיקר בנושא כח-אדם, מבקש להעלות הצעה לסדר יום, כי תמונה ועדת אד-הוק לבחינת מצבת כח-האדם שחפ"א נדרשת לצורך פעילותה ואשר תמליץ על תקן כח-אדם מסודר, לרבות היקפי משרה (במאמר מוסגר אציין, כי יש לבצע בחינה זו בכל החברות והעמותות העירוניות).

הועדה תמסור מסקנותיה למועצה תוך 60 יום מיום ההחלטה. לאחר אישור ההמלצות על ידי המועצה, יועברו דרישות תקני כח-אדם והנחיות לחברת חפ"א ו/או כל חברה/עמותה עירונית אחרת, שלגביה יקבע תקן כח-אדם מוסדר.

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן