הצעה לסדר יום בנושא: שטחים פרטיים פתוחים (שפ"פים) | ד"ר אלי לחמני

בהמשך להצעה לסדר שהעלתי בנושא – חיובים כפולים לצריכה משותפת של מים לתושבים הגרים במתחמי דיור ולאור מצוקת הדיירים, שנדרשים לשלם עלויות גבוהות על תחזוקת שטחים פתוחים במתחמי דיור, וכפועל יוצא – המתגוררים במתחמי דיור אלו, מופלים לרעה, ביחס לתושבים הגרים בשכונות רגילות.

בעוד שהתחזוקה בגין חשמל רחוב, גינון, כבישים ועוד, הינה על הרשות, בשטחי השפ"פים – החבות והאחריות נופלת על התושבים. כן אציין, כי עקב עלות התחזוקה הגבוהה, חלק ממתחמים אלו מוזנחים, עד להפיכתם למפגע של ממש.

במהלך הדיון במועצה נטען, כי מכיוון שמדובר בשטח פרטי – חל איסור על הרשות לטפל בשטחים אלו. רצ"ב חוות דעת משפטית של משרד עוה"ד  ויינברגר ברטנטל ושות', שהומצאה למועצה המקומית שוהם, שעל פיה כן קיימת אפשרות חוקית להתערבות עירונית בשטחים אלו.

אציין, כי על פי פרסומים, בעיר מודיעין, במתחמי שפ"פים, שבהם 90% מהתושבים אישרו את התחזוקה על ידי הרשות – הרשות מעניקה שרותי תפעול ותחזוקה במחיר עלות בלבד.

מעלה הצעה לסדר, כדלקמן:

"הרשות מקבלת על עצמה להעניק שרות תפעול ותחזוקה של מתחמי שפ"פים ברחבי העיר שהתושבים יחפצו בכך, כאשר התושבים יחוייבו בעלות התחזוקה בלבד עבור אותם השטחים.  התנאי למתן שרות כאמור הינו הסכמה בכתב של 90% מכלל התושבים הגרים באותו מתחם.   מידע על מתן שירות זה על ידי הרשות, ישלח על ידי הרשות לכל התושבים הגרים במתחמי המגורים  וכן תדאג הרשות לפרסום הנושא בכל אמצעי המדיה הקיימים".

אחריות לביצוע – מנהלות הרובעים.

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן