הצעה: מוני מים חכמים לתושבי העיר

במהלך כהונתי כיו"ר חברת יובלים בשנת 2014 פעלתי – והתקבלה החלטה שחברת יובלים תתקין מוני מים חכמים לכל תושבי העיר. מוני המים החכמים אמורים לתת בזמן אמת מידע לצרכן על צריכת המים ולתת באופן מיידי הודעה על כל פיצוץ בצנרת המים ו/או צריכה מופרזת ובכך לאפשר לצרכן לפעול בסמוך מאוד למועד התקלה. בדרך זאת היו יכולים להיחסך עשרות אלפי קובים של מים מבוזבזים ולחסוך חיובים של עשרות אלפי ₪ – אם לא מאות אלפים – מהתושבים.

עלו שאלות על כשרותם של מוני המים וגם לכך מצאנו פתרונות של מונים כשרים שיתאימו גם לאוכלוסייה החרדית. הורתי כיו"ר החברה על תקצוב הפרויקט שנאמד בכ-50 מיליון ₪ כאשר הפרויקט היה אמור להתחיל במהלך שנת תקציב 2015.

לצערי לאחר התפטרותי כל הפרויקט הושם ב"הקפאה עמוקה" וזאת עקב חוסר הרצון מהנהלת החברה להשקיע מהכספים הרבים שיובלים מרוויחה כל שנה (עשרות מיליונים) לטובת מיזם כל כך חשוב.

בישיבת מועצה האחרונה בדיון על הצעה לסדר שהגשתי והיא: להורות לחברת יובלים לבצע התקנת שעוני מים חכמים לכל תושבי העיר, הודיעה חברת יובלים שרק עכשיו!!! (6 שנים אחרי) התחילה בפיילוט בנושא והביצוע יתפרס על עוד 5-6 שנים…

מכיוון שלדעתי אין שום סיבה שהפרויקט לא יסתיים עד סוף 2021 ובעקבות הדיון בהצעתי התקבלה החלטה להורות לחברה לקיים לוח זמנים מקוצר מהזמן שהיא מתכננת ולהעביר למועצת העיר לוח הזמנים מעודכן לסיום הפרויקט.

אין שום סיבה שלא ננצל את טכנולוגיות הקיימות ולסייע לתושבים לקבל למכשיר הפלאפון שלהם ו/או למחשב שלהם מידע גם על הצריכה השוטפת ומידע בזמן אמת על פיצוץ בצנרת המים וכדאי שעה אחת קודם.

שלכם ובשבילכם, אלי


עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן