למה ד"ר לסרי וכצנלסון מבקשים להרוס את פרנסתם של אנשי התעשייה הזעירה בעיר?

בשבוע שעבר עברה החלטה בישיבת מליאת בנין ערים לאשר בניית של למעלה מ-5,000 יחידות דיור באזורי התעשייה הקלה בעיר. שם הפלא: ׳אזור משולב'.

במה דברים אמורים: לשלב באזורי תעשייה מבני מגורים ולדחוק רגליהם של בעלי תעשיות זעירות של בתי מלאכה כמוסכים, מסגריות, נגריות ועוד בעלי מלאכה רבים. אומרים לנו שזה טוב שאפשר שבקומת הכניסה יהיה מוסך ומעליו יהיו מגורים… נראה לכם? מה תהייה איכות החיים של אותם תושבים שיגורו באזורי תעשייה וילדיהם ישחקו ברחובות הומים ברכבי משא? העיר נבנתה בעבר בתכנון טוב כשהמגורים מופרדים מאזורי התעשייה – ועכשיו אינטרסים קבלניים גוברים. עיר שדוחקת את התעשייה ממנה סופה שתהייה עיר נחשלת.

במקום לעודד באזורי תעשייה אלה מתחמי בילויים עבור הצעירים של העיר כפי שקורה בערים אחרות (ראה ראשון לציון לדוגמא) – כאשר בשעות היום מתחמי התעשייה שוקקים חיים ובערב באותם מתחמים פועלי אתרי בילויים עבור הצעירים – מחפשים את הרווח הקבלני לבניית מגורים. אציין כי יש מספיק שטחים באזורים הוותיקים במסגרות פינוי בינוי לבנות עוד עשרות אלפי יחידות מבלי לעשות רובעים משולבים.

למה לפגוע בתעשייה בעיר?

בהזדמנות זו אבקש לציין לשבח חבר קואליציה בכיר שהבין את המשמעות השלילית בתוכנית ובאופן אמיץ הצביע עימנו נגדה. לצערי תוכנית הבניה באזור התעשייה עברה ברוב קולות של 5 נגד 3!!! קורא לבעלי התעשייה הזעירה, למנהיגים ולתושבי העיר להתאגד ולצאת נגד התוכנית לחיסולה של התעשייה הזעירה בעיר.

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן