למה התנגדתי להקמת מפעל אלבטק באזור המוגדר כהייטק?

החל משעות הבוקר שואלים אותי למה? למה התנגדתי להקמת מפעל אלבטק באזור המוגדר כהייטק.

להלן תשובתי: אם יש משהו שאיני אוהב הוא שמשקרים לציבור התושבים! רבותיי, אלבטק אינה חברת הייטק אלא מפעל יצור – ובאם מתכוונים לבנות אזור שמיועד להייטק ושבאמת תעשיית ההייטק תגיע לעיר – יש להגדיר ראשית מהי פעילות המוגדרת כהייטק.

לפי ההגדרות הנהוגות כיום, כל מפעל יצור הוא הייטק (לפי היועמ"ש של הועדה, בכל מפעל שקיים רובוט, אפילו אחד) – וכך במסגרת הישראבלוף נפסיד את העיקר והוא הקמת מרכז הייטק אמיתי ורציני בעיר – הרי כולם יודעים שאני תומך ופועל ככל הניתן להבאת תעשיית זו לעיר.

כדאי שהרשות תתייחס ברצינות לנושא הקמת מרכז הייטק בעיר ותגדיר מהם המפעלים שיוכלו להיות באזור המוגדר – למשל: מפעל המחזיק מרכז פיתוח, מבצע פעולות מחקר מתקדם ומפתח מוצרים חדישים.

כדאי גם לבחון מהי הגדרת פעילות הייטק על ידי הרשות הלאומית לחדשנות. כמו כן, יש לקבוע מהו המינון הרצוי בין משרדים נותני שרותים למפעלי הייטק הראוי שיהיה באזור כזה – וכפי שנראה כיום – המשרדים נותני השרותים יאפילו על כל פעילות ממשית של הייטק.

בנוסף, אני ממליץ שיבחנו את מתחמי הייטק בערים אחרות כמו רחובות, תל אביב, רעננה, יקנעם ובאר שבע. התושבים שלנו לא פחותים מהתושבים ביישובים הללו. מגיע לכם.

לפני שאתם ממהרים לצייר ולתאר כאילו סיעת 'אשדוד תנצח' או מי מטעמה החליטו להתנגד להקמת הייטק בעיר, כדאי שתבדקו את הדברים לעומק. ויפה שעה אחת קודם.

עזרו לנו ושתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן