מי אני

ד"ר אלי לחמני

רואה חשבון ועורך דין
חבר במועצת אשדוד

מתמודד לראשות עיריית אשדוד

אלי לחמני - אודות

ד"ר לחמני הוא פעיל ציבור מזה שנים רבות, ממקימי התנועה לאיכות השלטון באשדוד והפורום לאיכות הסביבה באשדוד. הוא נולד במרוקו ועלה לארץ יחד עם הוריו ואחיו. משנת 1966 מתגורר בעיר אשדוד ובה הקים את ביתו יחד עם רעייתו סוזי ולהם 4 ילדים.

 

הוא בעל שני משרדים לראיית חשבון ועריכת דין המעסיקים יחד כ-28 עובדים. בהשכלתו הינו רואה חשבון (ISR), בוגר אוניברסיטה בכלכלה (בהצטיינות), מ.א. במנהל עסקים (USD), ד"ר במנהל עסקים (USD), מבקר פנים מוסמך (C.I.A (USD' מוסמך במשפטים – אוניברסיטת בר-אילן (LL.M), בוגר במשפטים (LL.B) – מכללת קרית-אונו, עורך דין מוסמך ומבקר תחקור נתונים מוסמך C.D.A.A.

 

ברזומה שלו: מבקר פנים ורכז ביקורת מטעמם של משרדים ממשלתיים במוסדות שבפיקוחם בכל רחבי הארץ לרבות משרד החינוך, המנהל לחינוך התיישבותי, משרד העבודה, משרד המדע, המדען הראשי); עבודה במשרד רואי-חשבון מהגדולים בענף: "ליובושיץ קסירר", כרכז תיקי חברות ציבוריות; עבודה כסגן חשב ומבקר פנים של חברה תעשייתית וחברות המשמשות כחברות נאמנות של חברות מחו"ל ועוסקות ביבוא ויצוא (כולן בענף המזון); יועץ מקצועי לחברה תעשייתית בנושאי חשבונאות, ארגון החברה ומחשב; יועץ מקצועי ורכז ביקורת מינהל לחינוך התיישבותי; מבקר פנים של נציבות המים; הנחיית קורסי הנהלת חשבונות (סוגים: 1, 2, 3), יזמות עסקית ותורת המסחר ויועצי מס במסגרת "אורט קריירה".

 

בנוסף, שימש כמנהל הביקורת ברשויות מקומיות (מועצות אזוריות, עיריות) מטעם משרד הפנים; מנהל ביקורת פנים בחברות ציבוריות-עירוניות; מנהל ביקורת בעמותות מטעם משרד העבודה והרווחה; בורר מטעם בית-משפט ולשכת רואי-חשבון בישראל; פעולות כמגשר בסכסוכים בין שותפים; חבר ועדת ערר לענייני ארנונה באשדוד (לשעבר); חבר דירקטוריון חברה עירונית ויו"ר וועדת הביקורת (לשעבר).

ד"ר לחמני פעל במגוון מישורים לאורך השנים והעלה אינספור שאילתות ענייניות וקונקרטיות מידי ישיבת מועצה. בין היתר, למרות שהוא מכהן באופוזיציה, רשם ד"ר לחמני הצלחות רבות בהן בנושא תאורת הים כאשר היה ממונה על החופים ולמרות התנגדות העירייה הצליח להשפיע עד שהחופים הוארו בלילה. בטיעוניו ציין כי הים  – שהוא המראה של עיר הנמל – הולך לאיבוד ולפיכך יש להחזירו לעיר על ידי הארתו. בסופו של דבר התקבלה ההצעה וחופי אשדוד מאז מוארים בלילות.

 

במשך תקופה ארוכה ביקש ד"ר לחמני להפוך את אזור המרינה ל'מרינה עירונית' ונלחם על פתיחת שוברי הגלים לציבור, לאחר שבמשך שני עשורים שוברי הגלים של המרינה נחשבו לאתר בניה. בשבוע שעבר התייחס מנכ"ל החברה לתיירות לנושא והצהיר כי בכוונתם לפתוח את שוברי הגלים – ובכך רשם ד"ר לחמני ניצחון נוסף. כמו כן, העלה את נושא תחזוקת המבנים הגבוהים בעיר. לדבריו של ד"ר לחמני ישנם בניינים גבוהים אותם קשה לתחזק בשל העלויות הכבדות והמלצתו, לרבות העלאת הנושא לסדר היום, הייתה סיוע מצד העירייה בתחזוקת המבנים וגביית תשלום עבור כך מהתושבים ישירות. גם בנושא זה קיבלה עיריית החלטה עקרונית. כמו כן, העלה ד"ר לחמני את נושא שיפוץ השווקים בעיר, בהם השוק ברובע ו' והשוק ברובע ב' – עיריית אשדוד ניאותה לקבל את ההצעה ואף תיקצבה כספים לשיפוצים אלה. בנוסף נלחם ד"ר לחמני ביוקר הארנונה בקרב בתי מסחר ברובעים מוחלשים, על כך הוא ממשיך להילחם ומאמין כי גם בנושא זה תתקבל החלטה לטובת בעלי העסקים.

 

נושא אחר שאותו העלה לדיון הוא הקאנטרי קלאב, עליו בוזבזו כבר כ-30 מיליון שקלים וכעת מבקשים לשמטו. הצעתו של ד"ר לחמני היא להקים מחדש את הקאנטרי קלאב כפרויקט עירוני הראוי לתושבים כפי שהיה בעיר בעבר.