הופכים את אשדוד למעצמה

תמיד האמנתי שאשדוד יכולה להפוך לעיר היפה, המרשימה והמזמינה ביותר בישראל. הגיע הזמן להפוך את האמונה הזו למציאות.
ד"ר אלי לחמני
מתמודד לראשות עיריית אשדוד

זוהי תכנית הפעולה שלי לעיר אשדוד אשר תבוצע באופן מיידי לאחר היבחרי לראשות העיר

 

לוחות הזמנים מחייבים!

בחרו נושא

דיור

תרבות, פנאי וספורט

תעסוקה והייטק

תיירות

חינוך והשכלה

תחבורה

שיקום רובעים וניהול כספים

התושב במרכז

דיור

בשורה לצעירי אשדוד: 

דירה באשדוד במחירים הזולים  במאות אלפי שקלים

עיריית אשדוד באמצעות החברה הכלכלית העירונית, תהיה אחראית להקמת דירות לזוגות צעירים. המיזם יאפשר לצעירי אשדוד לרכוש דירה במחיר מוזל, באמצעות הקמת קבוצות השתתפות ממוסדות ומקצועיות, ללא סיכון כספי. העירייה בראשותי תעשה בדיקה שתגרום לשינוי בתוכנית הסכם הגג כך שרמת איכות חייו של התושב לא תפחת ואף תשתפר.

התכנית מיועדת  לבני אשדוד בלבד: זוגות צעירים, זכאים של משרד השיכון וחיילים משוחררים.

איך זה יעבוד:

החברה הכלכלית תקבל לחזקתה קרקע המיועדת לבנייה לזוגות צעירים, תארגן קבוצת השתתפות ותבצע עבורה את הבניה.
עלות הקרקע ידועה מראש וכך גם עלות הבנייה ולכן עלות הרכישה תהיה ידועה מראש לרוכשים הפוטנציאלים. בשיטה זו עשויים מחירי הדירות להיות נמוכים במאות אלפי שקלים ממחיר השוק וזאת בזכות הפחתת עלויות והוויתור על הרווח הקבלני.

לוחות זמנים:

מיד לאחר הבחירות הקמת צוות היגוי שיעביר תכנית אופרטיבית לביצוע תוך 100 ימים.

תרבות, פנאי וספורט

תרבות

התרבות צריכה להוות מזון רוחני עשיר לתושבי העיר. לכן ההשקעה בתרבות לסוגיה השונים תעלה מדרגה משמעותית. העירייה תדאג להשקעה גדולה יותר בתרבות על פי מפתח של תקציב לפי תושב. בנוסף, נפעל להביא את התרבות לבית התושבים על ידי הקצאת תקציבים לכל הרובעים בהתאמה לגודל הרובע.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!

ספורט ופנאי

העירייה בראשותי תפעל ותשקיע בחיזוק פעולות רשות הספורט והרחבת פעולות הספורט העממי. תחזק את כל קבוצות הספורט התחרותי בכל הענפים בכלל ובכדורגל וכדורסל בפרט כך שתבוטל ההפליה בנושאי התקצוב לקבוצות אלו.  בנוסף נרחיב משמעותית את הפקת אירועי ספורט והספורט האתגרי לקהל הרחב.

אבטל את החלטת העירייה על הפיכת המבנה ברובע י"ג שיועד להיות קאנטרי קלאב למבנה מסחרי ואדאג כי המבנה יחזור לייעודו המקורי.

לוחות זמנים:

מיד לאחר הבחירות החברה הכלכלית של אשדוד תונחה לחזור לפרויקט הקאנטרי קלאב ברובע י"ג ולסיימו תוך 3-6 חודשים.

לעניין שינוי התקצוב- יבוצע בהעברת אישור התקציב לשנת 2019.

 

מקומות בילוי לצעירים

זה לא סוד כי צעירי אשדוד מבלים בעיקר מחוץ לעיר. אנו נשנה זאת במידית. העירייה תקל על בתי עסק שיפעלו בסופי שבוע, תעודד הקמת מתחמי ומקומות בילוי ראויים, הקמת מתחם בתי הקולנוע במתחם ביג, הקמת מתחם ומרכז בילוי ראוי מסביב לאגם ושינוי של חוק העזר העירוני אשר יאפשר פתיחת מרכזי הבילוי בסופי השבוע.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!

תעסוקה והייטק

"מסלול ירוק" לעסקים חדשים וקיימים

אשדוד יכולה, צריכה וחייבת להיות מרכז ארצי מוביל לחברות ועסקים שיגיעו אליה ויפעלו בה, כדוגמת ערי נמל אחרות ברחבי העולם כברצלונה, רוטרדם וסן פרנסיסקו. אני אדאג מצד אחד להיפגש עם בעלי ומנהלי חברות ולהציע להן "חבילת הטבות" שתסייע להן להיקלט בעירנו ומצד שני אדאג לסייע לתושבי העיר בלימודים לקראת הסבה לעבודה בחברות ובעסקים החדשים שיגיעו לעיר. גם העסקים הקיימים זה שנים והחברות הקיימות ופועלות בעיר ייהנו מההטבות אשר ישנו בסופו של דבר את מפת החברות והעסקים בעיר, יוסיפו  המון מקומות עבודה לתושבי העיר ויהפכו את דופק החיים העסקי בעיר לתוסס ודינמי.

לוחות זמנים:

מיד לאחר הבחירות הקמת צוות היגוי שיעביר תכנית אופרטיבית לביצוע תוך 100 ימים.

במקביל יפגש צוות ההיגוי יחד עימי עם מנכ"לי מפעלי הייטק, מהמובילים במדינה, על מנת להציג בפניהם את תכניתי ולשכנעם להעביר את מפעליהם לאשדוד.

תיירות

השקעה ופיתוח אדיר של נושא התיירות
לאשדוד יש את הנתונים התיירותיים המושלמים במדינה – חופי ים מרהיבים, מיקום מרכזי, נמל למעגן ספינות נוסעים ועוד. 

אשדוד תהיה לריביירה התיירותית המבוקשת בישראל! 
ההשקעה בתיירות תביא לשינוי אסטרטגי חיובי בכל התחומים ובעיקר לרווחה כלכלית ומקורות תעסוקה לתושבי העיר.

העירייה בראשותי תשקיע בהקמת אטרקציות תיירותיות ותשתיות תיירותיות אשר יביאו בעקבותיהן הן רשתות של בתי מלון שיבנו בתי מלון. לאורך החופים והן את אוניות הקרוזים אשר יאפשרו לנוסעים לבלות ולקנות בעירנו.

מיד עם היבחרי, העיריה תיטול את האחריות על המרינה באמצעות החברה העירונית ותהפוך אותה למרינה בין לאומית וכן תבצע במידית שינוי החלטה לבניית השלולית והקמת אגם עמוק ומחובר לים שיהווה אטרקציה בפני עצמה.

 

לוחות זמנים: שלושה חודשים לאחר הבחירות, לאחר הכנת תכנית מפורטת ומתוקצבת.

חינוך והשכלה

המטרה : הפיכת מערכת החינוך באשדוד  לאיכותית

השינויים הטכנולוגיים העצומים בעולמנו לא פסחו גם על מערכת החינוך אשר משתנה ומתקדמת ללא הרף. המטרה שלי היא להשקיע משאבים כספיים עצומים לא רק בגידול במספר התלמידים הזכאים לתעודת בגרות אלא גם ואולי בעיקר בנושא האיכותי. מערכת החינוך של עירנו תפעל להכשיר את התלמיד להתמודד ולהצליח להשתלב  בעולם המשתנה ללא הרף ולמצוא בו את מקומו בראש הסולם! יש לנו בני נוער מוכשרים הצמאים להתפתח ולרכוש השכלה ברמה הגבוהה ביותר. אני אדאג להעניק להם את החינוך הערכי והאיכותי ביותר הקיים בישראל. זו הבטחה!

  • הקמת מיזם עירוני מקומי להפחתת מספר ילדים בכיתות. מטרה: עד 30 תלמידים בכיתת לימוד. השקעה אדירה בתלמידים הזקוקים לכתף תומכת כדי להתקדם ולהשכיל.
  • הקמת מערך השתלמות מקומי עירוני ועידוד מורים ללימודי תארים מתקדמים להעלאת פרופיל המורה.
  • הקצאת משאבים גדולים יותר לתחזוקת ופיתוח בתי הספר ליצירת מקומות לימוד נאותים יותר לילדינו.
  • אנו נפעל לייעול מערך כוח האדם העירוני בבתי ספר והקמת מנהלים מרכזים לפיקוח על שיקום והפיכת בתי ספר למוסדות חינוך ראויים בכל רחבי העיר ברמה אחידה, שתקבע על ידי אדריכל מרכזי שיקבע את הסטנדרטים של בתי הספר, את הכיתות, הריהוט וציוד לכל בתי הספר.

אשדוד תהיה עיר אקדמית:

אביא לאשדוד מכללה או שלוחה של אוניברסיטה שתהפוך תוך שנים ספורות לאוניברסיטה עצמאית.

אשדוד נחשבת לעיר גדולה ומשמעותית. חשוב לנו מאוד שהמוסד האקדמי יהיה מוסד נחשב בתחומי הטכנולוגיה כמו גם בתחומים החשובים לעיר כדוגמת בריאות, סוציולוגיה ומדעי החברה. צעירי העיר לא חייבים לנדוד בבקשם לרכוש תואר אקדמי. ניתן ואפשר לפאר את עירנו במוסד אקדמי נחשב ומכובד. במסגרת זו ניתן להפוך את המבנה הצמוד לבית החולים ועומד כאבן שאין לה הופכין מזה שנים רבות לאקדמיה ללימודים לרפואה וסיעוד.

לוחות זמנים:

מיד לאחר הבחירות יוקם צוות היגוי שיעביר תוך 100 ימים תכנית עבודה אופרטיבית לביצוע!

תחבורה

תחבורה  – הסוף לפקקים

תושבי אשדוד תקועים בפקק. זו המציאות בחלק גדול מאזורי העיר. אנו נפעל במידית למיפוי תעבורתי יעיל של הכבישים הבעייתיים.

תיעשה רביזיה בתוכנית התחבורה העירונית המסורבלת תוך כוונה להגיע לתכנית פעולה בזמן קצר ככל שניתן. נתיבים שיועדו אך ורק לתחבורה ציבורית יתחלפו ויהפכו לנתיבים מתחלפים אשר בשעות הבוקר ישמשו את התחבורה הציבורית ואחר הצהרים ובלילה ישמשו את כלל הציבור. אנו נקדם הקמה מידית של שני מחלפים נוספים בכניסה וביציאה מהעיר שישחררו את העומס הרב . כך נשחרר את תושבי העיר מהסיוט היומיומי המעיק והמעצבן.

לוחות זמנים: לאחר הבחירות

שיקום רובעים וניהול כספים

שיקום רובעים ותיקים ושמירה על רמת אחזקת רובעים חדשים

העירייה תפעל במידית לרביזיה ולשינוי ארגוני במנהלות הרובע, בחינת יעילות עבודתן וביטול כל הכפילויות מול עבודת אגפי העירייה העוסקים בתחום.

במסגרת זו תהיה הקצאת משאבים תקציבים עירוניים משמעותיים למנהלות הרובעים השונים וייבנה מפתח לבחינת איכות תפקודן ויעילות טיפולן בפניות וצרכי התושבים. במקביל תבחן העירייה צמצום מנהלות מיותרות. מנהלות הרובע יקבלו תקציב משמעותי לפיתוח מקורות המסחר והתעשייה בתחומי הרובע, לפיתוח רובעי-מקומי וסלילת כבישים, תיקון מדרכות, תיקון קירות הפרדה ציבוריים, תיקון גני משחקי ילדים על פי החלטות מנהלות רובעים.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!

ניהול כספי העירייה  

הניהול יהיה יעיל , מדויק, לא מושחת ובעקבות זאת מיסי הארנונה לא יעלו!

לא צריך להכביד על התושבים. הניהול של תקציב העירייה יהיה אפקטיבי ולא בזבזני. אני אפנה למשרד הפנים ואדרוש לא להעלות את הארנונה ואף להפחיתה. אין לי ספק כי משרד הפנים ייענה לבקשה לאחר שיבדוק ויגלה כי התקציב מנוהל באופן מדויק, חכם ולא בזבזני.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!התושב במרכז

שיפור וייעול שרותי העירייה  – התושב יהיה במרכז זו הבטחה!

העירייה תהיה זמינה וקשובה לאזרח. ל"כרטיס תושב" יהיו איכויות והטבות משמעותיות. לתושב תהיה שקיפות המידע אודות התהליכים השלטוניים כמו: סכנות בריאותיות וסביבתיות, תכניות הבנוי ופיתוח סביב ביתו ובמקומות הציבוריים בעיר, וכן כל מידע הדרוש לרווחתו.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!


כתף תומכת לאוכלוסיות מוחלשות

לצערנו הרב אשדוד הינה העיר השלישית בגודלה בהיקף בעיות העוני. העירייה בראשותי תתמודד ותשקיע משאבים רבים בכדי לסייע לזקוקים לכתף תומכת ובכדי למחוק את החרפה מעירנו. אנו נסייע בשיקום וסיוע למשפחות ובמיוחד לילדים על ידי סיוע במעונות היום ויום לימודים ארוך וכן קידום אוכלוסיות מוחלשות ע"י אפליה מתקנת שתוציא אותן מחיי העוני והדלות.

לוחות זמנים: מיד לאחר הבחירות!